Pierwszy sklep z marihuaną otwarty!

Wielkie otwarcie!

Na Alasce w minioną sobotę otwarto pierwszy w Stanach Zjednoczonych sklep z marihuaną.

Otwarcie sklepu “Herbal Outfitters” w amerykańskim mieście Valdez nastąpiło niemal 2 lata po tym, jak przegłosowana została ustawa o legalnym zażywaniu marihuany w celach rekreacyjnych przez ludzi w wieku powyżej 21 lat.

Herbal Outfitters

“Herbat Outfitters” zasłynęło z tego, że jest pierwszym sklepem, w którym po głosowaniu wyborców w listopadzie 2014 można kupić legalnie marihuanę. Uchwała ta pozwala w świetle prawa na posiadanie uncji (28,3 grama) marihuany.

Otwarcie sklepu nastąpiło niecały tydzień po otwarciu pierwszego w tym stanie laboratorium “CannTest” w Anchorage. Będą tam prowadzone badania laboratoryjne nad żywnością, koncentratami oraz kwiatami marihuany.

Herbal Outfitters Marijuana

Dyrektor generalny “Herbal Outfitters, Derek Morris, oświadczył, że sklep początkowo będzie prowadził sprzedaż tylko suszonych kwiatów. Dodał też, że produkcja żywności oraz koncentratów jest wciąż na etapie udzielania pozwoleń.

Morris przewidział, że obsługa sklepu będzie miała pełne ręce roboty. Ludzie z całego stanu, włącznie z Anchorage powiedzieli, że planują uczestniczyć w wielkim otwarciu sklepu.

Gazeta Fairbanks Daily News-Miner oświadczyła, że w przyszłym tygodniu, w Fairbanks mają zostać otwarte dwa kolejne sklepy z marihuaną zaraz po kilku finałowych inspekcjach. Trzeci sklep będzie otwarty za około miesiąc.

Dodaj komentarz